Проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про заходи щодо організації сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2014 році»

Повідомлення про оприлюднення

Відповідно до статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Київська міська рада повідомляє про оприлюднення з 21.03.2014 в мережі Інтернет за адресою: www.kievcity.gov.ua (в розділі «Регуляторна діяльність»/«Проекти регуляторних актів») проекту розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про заходи щодо організації сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2014 році» (далі – проект) з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних і юридичних осіб, їх об’єднань.

Головним розробником проекту регуляторного акта є Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Проект розроблено з метою організації роботи об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу безалкогольних напоїв, морозива, плодоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плодів, баштанних культур, надання послуг з організації відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства та сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2014 році, а також поповнення міського бюджету від такої діяльності.

Проектом, зокрема, передбачається:

- строки розміщення об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу безалкогольних напоїв, морозива, плодоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плодів, баштанних культур, надання додаткових послуг з організації відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства та сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі;

- затвердження сформованого згідно з заявами суб’єктів господарювання та пропозицій районних в місті Києві державних адміністрацій адресних розміщень зазначених об’єктів торгівлі;

- укладення з суб’єктами господарювання, що здійснюватимуть підприємницьку діяльність згідно з адресними розміщеннями, передбаченими проектом розпорядження, договорів про сплату пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва;

- доручення районним в місті Києві державним адміністраціям, Департаменту промисловості та розвитку підприємництва, Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища щодо здійснення організаційно-правових заходів у сфері впорядкування сезонної торгівлі;

- прохання до Головного управління МВС України в м. Києві щодо забезпечення недопущення функціонування об’єктів несанкціонованої торгівлі;

- визнання такими, що втратили чинність, розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18 квітня 2013 року № 572 «Про заходи щодо організації сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2013 році», від 30 квітня 2013 року № 668 «Про заходи щодо розміщення сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2013 році», від 03 червня 2013 року № 840 «Про затвердження змін до адресного розміщення відкритих майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18 квітня 2013 року № 572», від 27 червня 2013 року № 1060 «Про затвердження змін до адресного розміщення сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30 квітня 2013 року № 668», від 22 серпня 2013 року № 1453 «Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18 квітня 2013 року № 572 «Про заходи щодо організації сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2013 році».

Зауваження та пропозиції до проекту просимо надсилати в письмовому або електронному вигляді на такі адреси:

  • поштова адреса: вул. Терещенківська, 11-А, м. Київ, 01004, Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), тел. (044) 235-86-93, факс (044) 287-05-21, сall-центр (044) 15-51 або
  • електронна адреса: dprp@kievcity.gov.ua.

Зауваження та пропозиції до проекту від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань прийматимуться Київською міською радою протягом одного місяця з дня оприлюднення до 21.04.2014.


 

Проект 

Відповідно до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», наказу Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08 липня 1996 року № 369 «Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 липня 1996 року за № 372/1397, ДСТУ 4303:2004 «Роздрібна та оптова торгівля. Терміни та визначення понять», ДСТУ 4281:2004 «Заклади ресторанного господарства. Класифікація», рішень Київської міської ради від 24 лютого 2011 року № 56/5443 «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради», від 28 лютого 2013 року № 97/9154 «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності у м. Києві», враховуючи розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07 листопада 2013 року №2027 «Про затвердження Порядку розміщення майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в місті Києві» зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у місті Києві 25 листопада 2013 року № 57/1049, з метою організації роботи об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, в тому числі сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, надання додаткових послуг з організації відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в місті Києві в 2014 році, в межах функцій органу місцевого самоврядування:

1. Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) спільно з районними в місті Києві державними адміністраціями здійснити комплекс загальноміських організаційно-правових заходів щодо:

1.1. Розміщення об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу безалкогольних напоїв, морозива, плодоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плодів, баштанних культур та надання додаткових послуг з організації відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства у період з 01 травня 2014 року до 30 жовтня 2014 року.

1.2. Розміщення сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в період з 01 травня 2014 року до 31 грудня 2014 року.

2. Затвердити сформоване згідно з заявами суб’єктів господарювання та пропозицій районних в місті Києві державних адміністрацій:

2.1.  Адресне розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу безалкогольних напоїв та морозива, що додається.

2.2. Адресне розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу плодоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плодів та баштанних культур, що додається.

2.3. Адресне розміщення відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, що додається.

2.4. Адресне розміщення об'єктів дрібнороздрібної торговельної мережі комунальних підприємств виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що додається.

2.5. Адресне розміщення сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, що додається.

3. Організацію роботи об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, надання додаткових послуг з організації відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережіздійснювати за умови виконання вимог рішення Київської міської ради від 24 лютого 2011 року № 56/5443 «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради», подання у встановленому порядку суб’єктами господарювання відповідних заяв до 01 липня 2014 року та сплати пайової участі до 31 липня 2014 року.

4. Районним в місті Києві державним адміністраціям:

4.1. Здійснювати розміщення об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та надання додаткових послуг з організації відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства згідно з адресними розміщеннями, затвердженими пунктом 2 цього розпорядження.

4.2. Створити комісії із залученням представників місцевих органів влади відповідних районів (далі – комісії), на засіданнях яких визначити суб’єктів господарювання, які будуть здійснювати підприємницьку діяльність шляхом використання об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу безалкогольних напоїв, морозива, плодоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плодів та баштанних культур, сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, згідно з адресними розміщеннями, затвердженими пунктом 2 цього розпорядження, а також відповідність відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства вимогам Порядку розміщення майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в місті Києві, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07 листопада 2013 року № 2027, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у місті Києві 25 листопада 2013 року за № 57/1049.

У разі наявності більше одного звернення від суб’єктів господарювання щодо розміщення за однією адресою об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі згідно з адресними розміщеннями, затвердженими пунктом 2 цього розпорядження, визначення суб’єктів господарювання для здійснення підприємницької діяльності відповідно до вимог цього розпорядження здійснюється комісіями з урахуванням наступного:

досвід роботи суб’єкта господарювання протягом попередніх років;

відсутність скарг щодо діяльності суб’єкта господарювання за попередні роки;

дотримання суб’єктом господарювання протягом попередніх років вимог законодавства України, що регламентує торговельну діяльність, санітарні норми та правила благоустрою;

участь суб’єкта господарювання у соціальному розвитку району;

стан обладнання, що використовується в роботі суб’єктом господарювання.

4.3. Забезпечити подання Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) копій протоколів комісій із зазначенням суб’єктів господарювання, які будуть здійснювати підприємницьку діяльність шляхом використання об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу безалкогольних напоїв, морозива, плодоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плодів та баштанних культур, сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі згідно з адресними розміщеннями, затвердженими пунктом 2 цього розпорядження, а також відповідності відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства вимогам Порядку розміщення майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в місті Києві, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07 листопада 2013 року № 2027, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у місті Києві 25 листопада 2013 року за №57/1049

4.4. Інформувати суб’єктів господарювання, які будуть визначені відповідно до вимог підпункту 4.2 пункту 4 цього розпорядження, щодо подання через управління (Центр) надання адміністративних послуг апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та управління (центри) надання адміністративних послуг апарату районних в місті Києві державних адміністрацій необхідних документів для укладення з Департаментом промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) договорів про сплату пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва.

4.5. Здійснювати заходи щодо функціонування об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства згідно з адресними розміщеннями, затвердженими пунктом 2 цього розпорядження, з дотриманням вимог законодавства України, що регламентує торговельну діяльність, санітарні норми, правила благоустрою, а також Порядку розміщення майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в місті Києві, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07 листопада 2013 року № 2027, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у місті Києві 25 листопада 2013 року за № 57/1049.

5. Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):

5.1. Координувати роботу районних в місті Києві державних адміністрацій щодо визначення суб’єктів господарювання, які будуть здійснювати підприємницьку діяльність шляхом використання об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу безалкогольних напоїв, морозива, плодоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плодів та баштанних культур, сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі згідно з адресними розміщеннями, затвердженими пунктом 2 цього розпорядження.

5.2. Здійснювати укладення із суб’єктами господарювання договорів про сплату пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва щодо об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства згідно з адресними розміщеннями, затвердженими пунктом 2 цього розпорядження.

5.3. У разі виявлення порушень суб’єктами господарювання вимог законодавства України, що регламентує торговельну діяльність, санітарні норми, правила благоустрою, Порядку розміщення майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в місті Києві, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07 листопада 2013 року № 2027, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у місті Києві 25 листопада 2013 року за № 57/1049, під час функціонування об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, надавати відповідну інформацію до Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районних в місті Києві державних адміністрацій для вжиття відповідних заходів реагування.

6. Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з 01 травня 2014 року до 31 грудня 2014 року здійснювати контроль за дотриманням суб’єктами господарювання правил благоустрою та недопущення функціонування об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства та сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі без виконання ними вимог пункту 3 цього розпорядження.

7. Просити Головне управління МВС України в м. Києві забезпечити недопущення функціонування об’єктів несанкціонованої торгівлі та дотримання вимог цього розпорядження.

8. Рекомендувати суб'єктам господарювання, які будуть провадити підприємницьку діяльність відповідно до вимог цього розпорядження, забезпечити дотримання Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2008 року № 1051/1051, правил торговельної діяльності, санітарних норм, Порядку розміщення майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в місті Києві, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07 листопада 2013 року № 2027, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у місті Києві 25 листопада 2013 року за № 57/1049.

9. Визнати такими, що втратили чинність, розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):

9.1. від 18 квітня 2013 року № 572 «Про заходи щодо організації сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2013 році».

9.2. від 30 квітня 2013 року № 668 «Про заходи щодо розміщення сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2013 році».

9.3. від 03 червня 2013 року № 840 «Про затвердження змін до адресного розміщення відкритих майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18 квітня 2013 року № 572».

9.4. від 27 червня 2013 року № 1060 «Про затвердження змін до адресного розміщення сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30 квітня 2013 року № 668».

9.5. від 22 серпня 2013 року № 1453 «Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18 квітня 2013 року № 572 «Про заходи щодо організації сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2013 році».

10. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Дубаса Б.Й. та голів районних в місті Києві державних адміністрацій.

Голова                                                                В. Бондаренко

*****

Інформація щодо адресного розміщення відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, сформованого згідно з заявами суб’єктів господарювання та пропозиціями районних в місті Києві державних адміністрацій

Відповідно до статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних і юридичних осіб, їх об’єднань з 21.03.2014 в мережі Інтернет за адресою: www.kievcity.gov.ua оприлюднено проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про заходи щодо організації сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2014 році» (далі – проект розпорядження).

Головним розробником проекту регуляторного акта є Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Кінцевий термін прийняття зауважень та пропозицій до проекту розпорядження 21.04.2014.

Пунктом 2 вказаного проекту розпорядження передбачено затвердження сформованого згідно з заявами суб’єктів господарювання та пропозиціями районних в місті Києві державних адміністрацій адресного розміщення відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства (далі – адресне розміщення відкритих (літніх) майданчиків).

Оскільки, адресне розміщення відкритих (літніх) майданчиків містить індивідуально-конкретні приписи (назва суб’єкта господарювання, адреса тощо), відповідно до статті 3 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» воно не підлягає обов’язковому оприлюдненню.

03 квітня 2014 року за ініціативою Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва відбулася нарада, на якій проект розпорядження був обговорений з представниками Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та суб’єктами господарювання.

За результатами наради, для зручності та оперативності отримання інформації суб’єктами господарювання – власниками (користувачами) стаціонарних закладів ресторанного господарства, Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) оприлюднює сформований згідно з заявами суб’єктів господарювання та пропозиціями районних в місті Києві державних адміністрацій адресне розміщення відкритих (літніх) майданчиків.

В той же час, Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) звертає увагу суб’єктів господарювання – власників (користувачів) стаціонарних закладів ресторанного господарства, що відповідно до Порядку розміщення майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в місті Києві, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07 листопада 2013 року № 2027, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у місті Києві 25 листопада 2013 року за № 57/1049 (далі – Порядок) відкритий (літній) майданчик для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства - різновид майданчика для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства, місце для надання послуг з харчування біля стаціонарного (капітального) закладу ресторанного господарства на відкритому повітрі (під тентами, на верандах, у павільйонах легкого типу), що діє на підставі оформлених відповідно до Порядку документів щорічно з 01 травня до 31 жовтня відповідного року.


 

Аналіз регуляторного впливу

Проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про заходи щодо організації сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2014 році» (далі – проект розпорядження) розроблено Департаментом промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

1. Визначення проблеми, яку передбачається розв'язати шляхом державного регулювання

Проект розпорядження розроблено відповідно до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», наказу Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08 липня 1996 року № 369 «Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 липня 1996 року за №372/1397, ДСТУ 4303:2004 «Роздрібна та оптова торгівля. Терміни та визначення понять», ДСТУ 4281:2004 «Заклади ресторанного господарства. Класифікація», рішень Київської міської ради від 24 лютого 2011 року №56/5443 «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради», від 28 лютого 2013 року № 97/9154 «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності у м. Києві», враховуючи розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07 листопада 2013 року №2027 «Про затвердження Порядку розміщення майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в місті Києві» зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у місті Києві 25 листопада 2013 року № 57/1049.

Проектом розпорядження планується здійснити комплекс загальноміських організаційно-правових заходів щодо розміщення об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу безалкогольних напоїв, морозива, плодоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плодів, баштанних культур та надання додаткових послуг з організації відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства у період з 01 травня 2014 року до 30 жовтня 2014 року, а також розміщення сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в період з 01 травня 2014 року до 31 грудня 2014 року.

2. Визначення цілей державного регулювання

Метою державного регулювання у випадку прийняття проекту розпорядження є організація роботи об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу безалкогольних напоїв, морозива, плодоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плодів, баштанних культур, надання послуг з організації відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві, а також поповнення бюджету м. Києва від такої діяльності.

3. Визначення та оцінка усіх прийнятних альтернативних способів досягнення зазначених цілей, аргументи щодо переваги обраного способу

Альтернативними способами досягнення зазначених вище цілей є:

  • залишення існуючої ситуації без змін;
  • застосування ринкових механізмів;
  • прийняття запропонованого проекту розпорядження.

Перший варіант є недоцільним, оскільки не врегулювання питання щодо роботи об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу безалкогольних напоїв, морозива, плодоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плодів, баштанних культур, надання послуг з організації відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства та сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві призведе до стихійної торгівлі у сфері сезонної та сезонної пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі.

Другий варіант неможливо використати для досягнення цілей регулювання, оскільки ринкові механізми базуються на принципах диспозитивності та повинні враховувати, перш за все, інтереси суб’єктів господарювання, а не територіальної громади міста Києва, а це, в свою чергу, також призведе до стихійної торгівлі у сфері сезонної та сезонної пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі.

З огляду на зазначене, було обрано шлях врегулювання зазначених вище правовідносин шляхом прийняття розпорядження в запропонованій редакції, що передбачає комплекс загальноміських організаційно-правових заходів щодо розміщення об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу безалкогольних напоїв, морозива, плодоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плодів, баштанних культур, надання додаткових послуг з організації відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства та сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі.

4. Опис механізму, який пропонується застосувати для розв'язання проблеми та відповідні заходи

Проектом розпорядження, зокрема, передбачається:

- строки розміщення об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу безалкогольних напоїв, морозива, плодоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плодів, баштанних культур, надання додаткових послуг з організації відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства та сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі;

- затвердження сформованого згідно з заявами суб’єктів господарювання та пропозицій районних в місті Києві державних адміністрацій адресних розміщень зазначених об’єктів торгівлі;

- укладення з суб’єктами господарювання, що здійснюватимуть підприємницьку діяльність згідно з адресними розміщеннями, передбаченими проектом розпорядження, договорів про сплату пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва;

- доручення районним в місті Києві державним адміністраціям, Департаменту промисловості та розвитку підприємництва, Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища щодо здійснення організаційно-правових заходів у сфері впорядкування сезонної торгівлі;

- прохання до Головного управління МВС України в м. Києві щодо забезпечення недопущення функціонування об’єктів несанкціонованої торгівлі;

- визнання такими, що втратили чинність, розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18 квітня 2013 року № 572 «Про заходи щодо організації сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2013 році», від 30 квітня 2013 року № 668 «Про заходи щодо розміщення сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2013 році», від 03 червня 2013 року № 840 «Про затвердження змін до адресного розміщення відкритих майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18 квітня 2013 року № 572», від 27 червня 2013 року № 1060 «Про затвердження змін до адресного розміщення сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30 квітня 2013 року № 668», від 22 серпня 2013 року № 1453 «Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18 квітня 2013 року № 572 «Про заходи щодо організації сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві в 2013 році».

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Проект розпорядження спрямований на організацію роботи об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу безалкогольних напоїв, морозива, плодоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плодів, баштанних культур, надання послуг з організації відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства та засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві, а також поповнення міського бюджету від такої діяльності.

Контроль та нагляд структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районних в місті Києві державних адміністрацій за додержанням вимог проекту розпорядження планується здійснювати до 31 грудня 2014 року.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття акта

Прийняття проекту розпорядження матиме своїм наслідком організацію роботи об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу безалкогольних напоїв, морозива, плодоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плодів, баштанних культур, надання послуг з організації відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства та сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві, а також поповнення міського бюджету від такої діяльності.

7. Обґрунтування запропонованого строку дії

Строк дії розпорядження встановлюється з моменту його прийняття та до 31 грудня 2014 року.

8. Визначення показників результативності акта

Показником результативності акта стане:

- кількість заяв суб’єктів господарювання щодо розміщення об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу безалкогольних напоїв, морозива, плодоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плодів, баштанних культур, надання послуг з організації відкритих (літніх) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства та сезонних засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві;

- кількість заяв суб’єктів господарювання щодо укладення договорів про сплату пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва;

- кількість укладених з суб’єктами господарювання договорів про сплату пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва;

- обсяг коштів поповнення бюджету міста Києва від сплати пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта

Контроль за дотриманням вимог, передбачених проектом розпорядження, здійснюватимуть районні в місті Києві державні адміністрації, Департамент промисловості та розвитку підприємництва, Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища, Головне управління МВС України в м.Києві.

Відстеження результативності проекту розпорядження здійснюватиметься на підставі порівняння статистичних даних за показниками, визначеними у пункті 8 цього аналізу. Оприлюднення результатів базового відстеження результативності регуляторного акту буде здійснено після одного року з дня набрання чинності проекту розпорядження.

Повторне відстеження результативності дії акта буде проведено через рік з дня видання регуляторного акта.

Аналіз регуляторного впливу підготовлено Департаментом промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Файл документа: Adresne-rozmishchennya-maydanchykiv.docx

Перейти до спискуВерсiя для друку

Антикорупційний телефон КМДА:
(096) 588-11-88

Підписка на новини від КМДА