Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

В. Прокопів - забудовники повинні погоджувати архітектуру фасадів з містобудівною радою

22 червня 2017 року

В. Прокопів - забудовники повинні погоджувати архітектуру фасадів з містобудівною радою

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення звернутися до Верховної Ради України щодо необхідності внесення змін до законів України “Про регулювання містобудівної діяльності”, “Про основи містобудування” та інших законів.

На сьогоднішній день, відповідно до чинного законодавства, розробку проектної документації на будівництво об’єктів містобудування може здійснювати будь-яка сертифікована особа. Державна будівельна експертиза проектів будівництва не дає оцінки архітектурній частині проектів, а місто безпосередньо з 2011 року не бере участі в погодженні проектної документації.

“Завдання органів державної влади, місцевого самоврядування та безпосередньо кожного громадянина — збереження культурного та історичного надбання свого міста і охорони культурної спадщини. Історична забудова нашого міста складає 60 кв. км. А це — 20% від загальної площі забудови столиці. Проте, останні 6 років ми були фактично позбавлені реальних важелів впливу на несумлінних забудовників на етапі проектування”, - пояснює автор відповідного рішення, заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

За його словами, чинні порядки обмежують повноваження органів місцевого самоврядування в участі у формуванні планувальних рішень об’єктів містобудування.

“Наразі законодавство грає на користь недобросовісних забудовників, які користуючись спрощенням дозвільних процедур, проектують та зводять в межах історичних ареалів і зон охорони пам'яток архітектури будь-які об’єкти на свій розсуд, ігноруючи думку громади. Як наслідок, маємо знищення окремих пам'яток та численні факти громадського спротиву щодо такого безвідповідального підходу до збереження архітектурної спадщини міста. Яскравим прикладом невдоволення громадськості є будівництво на вул. Нижній Вал, 27-29; будівництво на території колишнього Сінного ринку; Гончара 38б тощо”, - зазначив Володимир Прокопів.

Аби вирішити цю проблему, було напрацьовано відповідне звернення до органів законодавчої ініціативи щодо внесення змін до законодавства про містобудівну діяльність. Зокрема пропонується підготувати законопроект, який зобов’язуватиме забудовника, який має намір зводити об’єкти в межах історичних ареалів і зон охорони пам'яток архітектури, перед затвердженням проектної документації погоджувати її з Архітектурно-містобудівною радою міста.

Рішення підтримали 88 депутатів.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]