Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Декларація про підтримку Національної стратегії із створення безбарʼєрного простору в Україні на період до 2030 року

«У 2021 році уряд схвалив план створення у нашій країні простору, де всі люди можуть жити та мати доступ до різних сфер без перешкод - Національну стратегію із створення безбарʼєрного простору в Україні. Під час повномасштабної війни та ранньої відбудови вона стала ще важливішою, бо усі громадяни повинні бути захищені та мати доступ до інформації та можливостей продовжувати повноцінне життя.

До повномасштабного російського вторгнення в Україну багато громадян вже мали проблеми з доступом до будівель, транспорту, інформації та послуг. Зараз ці труднощі стали ще гострішими. На жаль, кожен українець пережив свої втрати внаслідок війни, а суспільно-культурне життя потребує нашої підтримки та залучення як ніколи.

Кожен та кожна з нас різні, але всі заслуговують на честь, гідність, та насамперед життя. Ми розуміємо, що всі групи населення заслуговують на рівний та безперешкодний доступ до будівель і транспорту, до зв’язку та державних послуг, до спорту й реабілітації, до освіти та роботи на підтримку української економіки, до продовження життя без дискримінації за будь-якою ознакою.

Підтримуючи Стратегію, ми прагнемо зробити видимими проблеми мільйонів громадян, які стикаються з ними щодня, та залучити місцеві ресурси до їх вирішення. Ми маємо обов’язок перед усіма хто залишився, боронить нашу державу, чи повернеться до неї - забезпечити гідні умови для участі кожного та кожної у перемозі, відбудові та розвитку України без бар’єрів. Отже, військова адміністрація підтримує Національну стратегію із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року і будемо щодня докладати зусиль щоби конкретними діями втілювати її в життя. Ми закликаємо громадян брати участь в обговоренні та визначенні пріоритетних напрямів у громадах, та пропонувати кроки до реалізації цілей Стратегії!» , – начальник КМВА, Сергій Попко.

Текст Декларації проголосив перший заступник начальника КМВА генерал-майор Володимир Кидонь на конференції «Безбар’єрна Україна», що відбулася 27 квітня 2023 року.

Тим часом вже розроблено «План заходів на 2023 і 2024 роки з реалізації Національної стратегії» в м.Києві, який сприятиме реалізації державної політики на місцях для досягнення всіх видів безбарʼєрності - суспільної, освітньої, економічної, фізичної, цифрової, інформаційної. Визначені флагманські проєкти:

  • «Київ мілітарі Хаб»;
  • «Підтримка киян-Захисників та Захисниць України»;
  • Електронний кабінет Захисника;
  • «Інтегровані комплексні послуги для осіб з інвалідністю»;
  • «Київський центр стресостійкості».

У місті Києві вже утворено 14  інклюзивно-ресурсних центрів. Вони облаштовані кабінетами логопеда, сурдопедагога, тифлопедагога, практичних психологів, залою для занять з лікувальної фізкультури, сенсорними кімнатами тощо. Одним із завдань таких центрів є:

  • проведення комплексної оцінки та здійснення кваліфікованого супроводу осіб з особливими освітніми потребами, які змінили місце проживання та зараховані в інклюзивні класи (групи);
  • психологічна підтримка дітей, які переживають психологічну травму;
  • надання додаткових корекційно-розвиткових послуг всім дітям з особливими освітніми потребами, у тому числі й дистанційно.

Під час дистанційної форми роботи інклюзивно-ресурсних центрів фахівцями розроблені заняття з дітьми з особливими освітніми потребами, напрацьовані матеріали для проведення консультацій з батьками та педагогами, зокрема теми, що стосуються психологічної підтримки дітей під час воєнних дій.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]