Головна  →  Житлово-комунальні послуги  →  Енергозбереження у Києві  →  Конкурс на кращий проект енергозбереження у будинках ОСББ та ЖБК м.Києва

Конкурс на кращий проект енергозбереження у будинках ОСББ та ЖБК м.Києва

  • Оголошення про результати

Конкурсною комісією, утвореною розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 02.04.2015 № 307 (в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 11.03.2016 року № 129) відповідно до рішення Київради № 865/865 від 26.12.2014 року, оголошено результати Конкурсу проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках.

Переможцями Конкурсу проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках визнано 62 проекти.


 

Оголошення про початок Конкурсу проектів з реалізації енергоефективних заходів у будинках ОСББ/ЖБК

Відповідно до Положення про конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках, затвердженого рішенням Київської міської ради від 26.12.2014 року № 865/865 конкурсна комісія виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) оголошує конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках

Напрямами реалізації проектів:

  • встановлення будинкових приладів обліку теплової енергії на опалення /гаряче водопостачання;
  • реконструкція теплових пунктів та встановлення нових індивідуальних теплопунктів;
  • теплоізоляція та капітальний ремонт дахів;
  • заміна вікон та дверей в місцях загального користування на енергозберігаючі;
  • модернізація та заміна внутрішньобудинкових інженерних мереж;
  • утеплення фасадів;
  • заміна освітлювальних приладів на енергоефективні та/або встановлення датчиків руху для регулювання освітлення у місцях загального користування.

До конкурсу допускаються проекти, за умови гарантування об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку та членами кооперативного будинку оплати не менше 30 % від загальної вартості робіт за поданим проектом, а саме:

  • підтвердження наявності відповідних коштів на розрахунковому рахунку суб'єкта подання проекту;
  • кредитної лінії, відкритої у банку у розмірі загальної вартості робіт за проектом;
  • належним чином оформленої гарантії, поруки, застави чи іншого виду забезпечення, не забороненого законодавством.

Форма подання проекту встановлена додатком доПоложення про конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках, затвердженого рішенням Київської міської ради від 26.12.2014 року №865/865.

До проекту додаються:

  • техніко-економічне обґрунтування проекту;
  • документ, що підтверджує повноваження особи на підписання проекту;
  • документи, що підтверджують наявність одного або кількох видів гарантування оплати.

Прийняття на розгляд комісії проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках буде проводитись Департаментом житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з 15 березня 2016 року до 15 квітня 2016 року щовівторка з 9:00 до 13:00 години та щочетверга з 14:00 до 18:00 години за адресою: вул. Велика Житомирська, буд. 15А, каб. 14.

Телефон для довідок: (044)279-12-66.


 

ОСББ та ЖБК міста Києва зможуть реалізувати енергоефективні заходи у своїх будинках в рамках міського Конкурсу

У місті Києві запроваджено конкурс на кращі проекти підвищення енергоефективності будинків ОСББ та ЖБК. Учасником та відповідно переможцем може стати будь-який будинок, де утворено ОСББ чи ЖБК міста Києва.

Мета конкурсу – заохотити ОСББ та ЖБК до реалізації енергоефективних заходів, які дозволять досягти економії тепла й коштів. Це новий досвід для столиці і наразі міська влада спільно з громадськістю відпрацьовує усі практичні аспекти питання. З цією метою у кожному районі столиці проведено обговорення конкурсу з представниками районної влади, ОСББ, громадськими організаціями та експертами галузі.

До вашої уваги найбільш актуальні питання, що звучали в процесі обговорень.

Підстава для проведення Конкурсу:

Рішення Київради № 865/865 від 6 грудня 2014 року «Про затвердження Положення про конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках» (далі – Положення про Конкурс):

За якими напрямками проводиться Конкурс:

  • встановлення будинкових приладів обліку теплової енергії на опалення /гаряче водопостачання;
  • реконструкція теплових пунктів та встановлення нових індивідуальних теплопунктів;
  • теплоізоляція та капітальний ремонт дахів;
  • заміна вікон та дверей в місцях загального користування на енергозберігаючі;
  • модернізація та заміна внутрішньобудинкових інженерних мереж;
  • утеплення фасадів;
  • заміна освітлювальних приладів на енергоефективні та/або встановлення датчиків руху для регулювання освітлення у місцях загального користування.

Примітка: проект повинен містити не менше двох видів робіт за напрямками.

Головні умови Конкурсу для ОСББ:

Для цього потрібно написати Проект відповідно до форми, яка затверджена Додатком до Положення про Конкурс, обґрунтувати доцільність та головне – енергоефективність запланованих заходів, а також гарантувати оплату не менше як 30% загальної вартості робіт за рахунок ОСББ/ЖБК.

За якою формою писати Проект:

Аплікаційна форма наведена у Додатку до Положення:

Також до Проекту додаються:

  • техніко-економічне обґрунтування проекту;
  • документ, що підтверджує повноваження особи на підписання проекту;
  • документи, що підтверджують наявність одного або кількох видів гарантування оплати.

Чи потрібно розробляти проектно-кошторисну документацію?

На етапі подання заявок на участь в Конкурсі не потрібно розроблення проекту та проектно-кошторисної документації. Для участі в Конкурсі надаються виключно документи, які передбачені Положенням про Конкурс.

Що мається на увазі під техніко-економічним обґрунтуванням?

Техніко-економічним обґрунтуванням для участі у Конкурсі вважаються розрахунки використання енергоресурсів за попередній період та економії у результаті впровадження заходів, оформлені в довільній формі та надані до документів, які передбачені Положенням про Конкурс.

В якому вигляді подавати пакет документів?

З метою запобігання втрати будь-якої сторінки проекту, для участі у Конкурсі, документи потрібно подавати в папці. Всі сторінки подання проекту повинні бути прошиті та пронумеровані.

Які етапи проходження Проекту?

Після отримання Департаментом пакету документів, оформлених відповідно до умов, визначених Положенням про Конкурс, він реєструється відповідальним виконавцем Департаменту, у реєстраційній книзі, оформлюється аркуш погодження та подається до Управління енергоефективності для надання висновку щодо відповідності енергоефективних заходів умовам, визначеним Положенням про Конкурс.

Після отримання висновку, Департамент узагальнює надані документи, та у разі погодження проекту, готує матеріали для представлення на засідання Конкурсної комісії, про що повідомляє суб’єкта подання Конкурсної пропозиції.

Що робити у разі, якщо Конкурсна документація не відповідатиме умовам енергоефективних заходів, зазначеним у Положенні про конкурс?

У разі невідповідності Конкурсної пропозиції умовам, визначеним Положенням про Конкурс, пакет документів повертається Департаментом суб’єкту подання з відповідними поясненнями.

Чи є можливість повторно подати Конкурсну пропозицію після виправлення недоліків?

Виправлена Конкурсна документація прийматиметься Департаментом тільки у разі, якщо засідання Конкурсної комісії ще не відбулось, та не визначено переможців Конкурсу.

Чи є можливість забрати Конкурсні документи у разі, якщо проект не став переможцем Конкурсу?

Після проведення Конкурсу та визначення Конкурсною комісією переможців Конкурсу, документи, можна протягом місяця отримати під розписку у відповідального представника Департаменту житлово-комунальної інфраструктури.

Коли стартує Конкурс?

Конкурс стартує з 15.03.2016, прийом документів триватиме до 15.04.2016.

Куди і в який строк потрібно подавати підготовлений Проект?

Заявки на участь приймаються впродовж місяця від дня публікації оголошення.

Підготовлений Проект керівнику слід особисто надати до Департаменту житлово-комунальної інфраструктури (а саме: Управління розвитку житлово-комунального господарства за адресою: вул. В. Житомирська, 15А, к. 14, телефон для довідок 279-12-66, Ткаченко Ірина Володимирівна).

Критерії оцінки проекту:

  • Прогнозована річна економія енергоресурсів у відсотках відносно фактичного річного споживання за попередній рік у разі реалізації проекту в цілому становить до 60 %.
  • Повна вартість одного чи кількох видів робіт, передбачених проектом, що забезпечується за рахунок коштів суб'єкта подання проекту складає до 40%.
  • Оцінка проекту здійснюється шляхом сумування балів за кожен критерій.
  • Визначення переможців здійснюється комісією шляхом порівняння кількості балів, яку отримав кожен проект.

Хто визначає переможців?

Комісія, яка утворюється виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) за погодженням з постійною комісією Київської міської ради з питань ЖКГ.

Результати проведення Конкурсу:

За результатами Конкурсу на підставі протоколу комісії Департамент житлово-комунальної інфраструктури укладає з кожним з ОСББ та ЖБК, проекти яких визнані переможцями, договір, яким врегульовуються питання щодо порядку та строків виконання робіт кожною із сторін.

Висловити свої пропозиції щодо Конкурсу можна:

  • за телефонами:
    • 279-12-66, 272-10-93 - Департамент житлово-комунальної інфраструктури (Управління розвитку житлово-комунального ігосподарства);
    • 15-51, КБУ «Контактний центр міста Києва».
  • в електронному вигляді на е-mail: [email protected] (з поміткою «Конкурс з енергоефективності ОСББ/ЖБК»).

 

Рекомендації до оформлення Проекту з реалізації енергоефективних заходів у житловому будинку міста Києва

 

Форма Проекту

Рекомендації щодо заповнення

1. Назва проекту

Зазначається найменування технічного рішення та адреса будинку.

Наприклад:

Теплоізоляція та капітальний ремонт даху житлового будинку по вул. Хрещатик, буд. 36

2. Опис проблеми, на вирішення якої спрямовано проект

 

3. Технічні рішення (види робіт), які передбачається реалізувати у рамках проекту

(обрати не менше двох видів)

реконструкція теплових пунктів та встановлення нових індивідуальних теплопунктів

Залишити напрямки (види робіт), які будуть реалізовані в рамках проекту.

утеплення фасадів

теплоізоляція та капітальний ремонт дахів

заміна вікон на енергозберігаючі в місцях загального користування

модернізація та заміна внутрішньобудинкових інженерних мереж

встановлення будинкових приладів обліку теплової енергії на опалення та/або на гаряче водопостачання

заміна освітлювальних приладів в місцях загального користування на енергоефективні та/або встановлення датчиків руху для регулювання освітленості в місцях загального користування

4. Організаційні, технічні заходи, виконані для реалізації проекту на день оголошення Конкурсу

 

5. Адреса об’єкту, на якому передбачається реалізувати заходи у рамках проекту

6. Реквізити суб’єкта подання проекту

(юридична особа)

Голова ОСББ

Юридична адреса ОСББ

Адреса для листування

Банківські реквізити

Контактна особа

Телефон контактної особи

Електронна адреса контактної особи

7. Повна вартість заходів, які передбачається реалізувати у рамках проекту

гривень

Вказати показник.

У ТЕО надати розрахунки та обґрунтування вартості робіт.

8. Назва заходів та фінансування заходів, що забезпечується за рахунок коштів суб’єкта подання проекту

гривень

Вказати назву заходів та показник.

У ТЕО надати обґрунтування вартості запланованих заходів

%

Відсоток від загальної вартості робіт, що передбачається реалізувати у рамках проекту

9. Споживання електричної енергії за рік, що передує проведенню Конкурсу

кВт·год

Показник річного споживання електричної енергії у 2014 році

10. Споживання (втрат) теплової енергії на опалення за останній опалювальний період

Гкал

Показник споживання теплової енергії у період з жовтня 2014 року до квітня 2015 року.

11. Споживання (втрат) теплової енергії на гаряче водопостачання за рік, що передує проведенню Конкурсу

м3

Показник річного споживання теплової енергії у 2014 році

12. Прогнозований річний рівень споживання електричної енергії після реалізації заходів у рамках проектної пропозиції

кВт·год

Вказується показник та у ТЕО подається обґрунтування його розрахунку

13. Прогнозований рівень споживання (втрат) теплової енергії на опалення (за опалювальний період)

Гкал

Вказується показник та у ТЕО) подається його розрахунок

14. Прогнозований річний рівень споживання (втрат) теплової енергії на гаряче водопостачання після реалізації заходів у рамках проектної пропозиції

м3

Вказується показник та у ТЕО подається його розрахунок

15. Наявність будинкового приладу обліку теплової енергії

загального

 

на опалення

на гаряче водопостачання

16. Прогнозована річна економія електричної енергії після реалізації заходів у рамках проекту (за наявності)

кВт·год

Вказати показник та надати його розрахунок у ТЕО

гривень

 

%

17. Прогнозована економія теплової енергії на опалення за опалювальний період після реалізації заходів у рамках проекту (за наявності)

Гкал

Вказати показник та надати його розрахунок у ТЕО

гривень

 

%

18. Прогнозована річна економія теплової енергії на гаряче водопостачання після реалізації заходів у рамках проекту (за наявності)

Гкал

Вказати показник та надати його розрахунок у ТЕО

гривень

 

%

19. Прогнозована річна економія коштів в разі реалізації проектної пропозиції із встановлення будинкового приладу обліку на теплову енергію (за наявності)

гривень

%

20. Тариф на електричну енергію на день оголошення Конкурсу

гривень / кВт·год

21. Тариф на опалення на день оголошення Конкурсу

гривень / Гкал

22. Тариф на гаряче водопостачання на день оголошення Конкурсу

гривень / м3

23. Термін окупності заходів, що передбачається реалізувати у рамках проекту

років

24. Наявність будинкового приладу обліку теплової енергії

загального

на опалення

на гаряче водопостачання

25. Наявність техніко-економічного обґрунтування

Подаються розрахунки показників за позиціями 7, 8,12, 13, 14, 16, 17, 18

До Проекту додаються:

  • техніко-економічне обґрунтування;
  • документ, що підтверджує повноваження особи на підписання Проекту (Витяг з Протоколу засідання членів правління ОСББ/ЖБК та оригінал паспорту особи, що уповноважена; довіреність на представництво);
  • документи, що підтверджують наявність одного або декількох видів гарантування оплати, зазначених у пункті 3 Положення.

Зверніть увагу!

Документи подаються за описом, зшиті та пронумеровані у двох друкованих примірниках та в електронному вигляді на e-mail:  [email protected]

Кожен аркуш підписано уповноваженою особою та скріплено печаткою.

Версiя для друку