Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

13 робочих груп працюватимуть над Концепцією Статуту міста Києва

07 лютого 2017 року, 15:21

Сьогодні, 7 лютого, відбулося перше засідання комітету з підготовки Концепції Статуту територіальної громади міста Києва під головуванням Київського міського голови Віталія Кличка. На засіданні комітету було визначено основні напрямки роботи та першочергові заходи.

Відтак, вирішено створити 13 тимчасових робочих груп, які відповідатимуть за окремі розділи Концепції Статуту та доопрацьовуватимуть проект цієї Концепції (Розділ 1 «Загальні положення»; Розділ 2 «Межі території громади та її географічне положення»; Розділ 3 «Правова основа Статуту»; Розділ 4 «Взаємовідносини громади, її органів та посадових осіб з органами державної влади, установами, підприємствами і організаціями та інституціями громадянського суспільства»; Розділ 5 «Сталий розвиток міста»; Розділ 6 «Публічний простір»; Розділ 7 «Загальні засади організації та функціонування системи місцевого самоврядування»; Розділ 8 «Територіальна громада – первинний суб’єкт права на місцеве самоврядування»; Розділ 9 «Схема муніципального управління в територіальній громаді»; Розділ 10 «Права та обов’язки членів територіальної громади міста»; Розділ 11 «Матеріальна та фінансова основи територіальної громади»; Розділ 12 «Внесення змін до Статуту»; Розділ 13 «Прикінцеві положення»).

Ознайомитися з документом та обрати варіант надання пропозицій можна окремій сторінці офіційного інтернет-порталу КМДА – Проект Концепції нової редакції Статуту територіальної громади міста Києва.

Робочі групи будуть сформовані протягом 7 днів, за цей час члени комітету мають визначитися та надати інформацію заступнику голови Комітету з підготовки Концепції Статуту, заступнику голови КМДА Олексію Резнікову щодо участі в тих чи інших робочих групах, інформацію щодо попереднього складу обраної робочої групи та пропозиції щодо плану й форми роботи з представниками громадськості.

«Я категорично погоджуюсь із тезою, яку озвучують громадські організації і активісти: «Нічого для нас без нас». Тому участь громади в розробці Концепції Статуту міста є першочерговою, і наполегливо прошу приділити цьому питанню особливу увагу. Наразі на сайті КМДА створена окрема сторінка, де викладені всі пропозиції, що надходять від громадськості. Їх наразі небагато – всього 11. Саме тому окрему увагу варто звернути на поширення інформації серед громадськості про вже розпочату роботу над розробкою Концепції Статуту. Також хочу нагадати, що в нас при кожному районі є Громадська рада і окремо – Громадська рада при КМДА. Варто залучати їхніх членів до роботи», – зауважив Олексій Резніков.

Вирішено провести наступне засідання комітету не пізніше 28 березня.

«Два місяці задосить, аби попрацювати. До цього часу робочі групи мають підготувати свої пропозиції і ми їх заслухаємо. Я думаю, провести наступне засідання комітету 28 березня буде символічним, оскільки саме цього дня 15 років тому був прийнятий чинний Статут. Ми маємо активно попрацювати, вийти на прийняття Концепції і безпосередньо Статуту. І саме ця каденція Київради має історичну місію – прийняти нову Конституцію нашого міста. Порушення пунктів Статуту буде приводом у суді оскаржити будь-яке рішення Київради, КМДА або рядового громадянина. Як Конституція має вищу юридичну силу в країні, так і Статут буде домінувати над усіма локальними актами задля захисту інтересів територіальної громади», – сказав Олексій Резніков.

Була також досягнена домовленість щодо завзятої роботи над проектом Концепції, аби вже до кінця першого півріччя винести проект рішення на голосування Київраді, і до кінця поточного року підготувати проект рішення безпосередньо про прийняття оновленого Статуту територіальної громади міста Києва.

Оновлений документ передбачає включення низки нових аспектів. Відтак, серед іншого, пропонується окремим розділом врегулювати поняття «Публічний простір», юридично визначити та закріпити його в Статуті як один із інструментів розвитку та створення позитивного іміджу міста.

«Завдяки імплементації поняття «Публічний простір» жорстко буде контролюватися та регулюватися збереження будівель-пам’яток історії, архітектури, культури, містобудування, буде забезпечено право кожного на безпечне і комфортне місто», – зазначив Олексій Резніков.

Також Концепцією запропоновано виписати систему муніципального управління. Наразі запропоновано чотири варіанти, які передбачають кількарівневу систему: починаючи від ОСН у мікрорайонах і районних рад до Київради та Київського міського голови.

Концепцією пропонується окремо виписати символіку територіальної громади – герб, прапор, гімн із описом і датою затвердження; межі території громади та її географічне положення; наявність функціональних зон – територіальні зони зі спеціальним статусом (історико-заповідні, лісопаркові, промислові тощо); забезпеченість якісною питною водою; електропостачанням; ефективною системою прибирання та вивезення сміття з вулиць, прибудинкових територій і під’їздів багатоквартирних будинків у населених пунктах громади; забезпеченість належним транспортним сполученням – як внутрішнім, так і зовнішнім; розгалуженість і якість доріг; освітленість вулиць і під’їздів будинків у темну пору доби; ефективну систему безпеки громадян і захисту їхнього майна (боротьба зі злочинністю, охорона громадського порядку, попередження та ліквідація наслідків стихійного лиха); вільний доступ до усіх природних об’єктів і угідь у межах громади – лісів, берегів рік, озер; вільний доступ та використання публічного простору тощо. Юридична сила Статуту – найвища у відношенні до всіх інших муніципальних актів, за винятком тих, що затверджуються громадою на місцевому референдумі.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]