Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Для підприємців підземки шукатимуть альтернативні місця торгівлі

18 лютого 2016 року

Для підприємців підземки шукатимуть альтернативні місця торгівлі

Вчора на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики депутати розглянули дві суміжних петиції “Щодо знесення малих архітектурних форм (МАФів) біля станцій метро та у підземних переходах міста Києва” та “Щодо ведення заборони на торгівлю в підземних переходах, метрополітені, зупинках громадського транспорту”.

Для прийняття виваженого рішення, профільна комісія направила звернення до Департаменту промисловості та розвитку підприємництва, Департаменту економіки та інвестицій, Департаменту комунальної власності м. Києва, Департаменту транспортної інфраструктури, Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київради (КМДА), які надали свої пропозиції щодо порушених питань.

Зокрема у Департаменті комунальної власності зазначили, що між Департаментом та КП “Київський метрополітен” укладено 125 договорів оренди майна територіальної громади. Розміщення вказаних об'єктів оренди відповідає вимогам Правил пожежної безпеки в метрополітенах. По договорам оренди, які не відповідають зазначеним вимогам, та термін дії яких закінчився, Департамент вживає заходи щодо припинення їх функціонування.

У Департаменті економіки та інвестицій у свою чергу повідомили, що відповідно до рішення Київради “Про проведення інвестиційних конкурсів із залучення інвесторів до облаштування пішохідних підземних переходів в м.Києві” у 2011-2012 роках укладено 5 інвестиційних договорів на облаштування 228 пішохідних підземних переходів. Разом із проведенням робіт з поліпшення технічного стану підземних переходів, інвестор отримав право розмістити в підземках легкі збірно-розбірні конструкції (МАФи), відповідно до схем погоджених профільними Департаментами. Термін дії відповідних інвестдоговорів закінчується у 2016-2017 роках, після їх припинення інвестор зобов'язаний за власні кошти демонтувати встановлені торговельні ятки.

Заслухавши відповідну інформацію профільна комісія Київради прийняла рішення доручити Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київради (КМДА) при розробці детального плану території розпланувати місця торговельного призначення, аби в майбутньому міська влада могла запропонувати підприємцям альтернативні місця торгівлі, договори яких на торгівлю в підземках закінчуються.

Також постійна комісія з питань торгівлі доручила Департаменту містобудування та архітектури, Департаменту промисловості та розвитку підприємництва, Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища, Департаменту комунальної власності м. Києва забезпечити виконання рішень Київської міської ради від 04.09.2014 №62/62 та 25.12.2014 №746/746 в частині визначення внеску власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності та щодо особливостей застосування порядку розміщення відповідних тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності в Києві.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]